Lie to Me 3

Posted: 8 Maj, 2012 in Lie to Me
Tagi:

Lie to Me / Magia kłamstwa S03

opis fabuły: Serial przedstawia losy dr. Cala Lightmana, który jest ekspertem w dziedzinie wykrywania kłamstw. Pracuje dla agencji ochrony porządku publicznego, prawnikami czy dla prywatnych organizacji. W swojej pracy stara się odkrywać prawdę wykorzystując swoje umiejętności z dziedziny mikroekspresji. Serial bazuje na prawdziwej postaci jaką jest Paul Ekman, ekspert w badaniu wyrazów mimicznych.  (z hatak.pl)

czas akcji: teraźniejszość(20010)

miejsce akcji: Nowy Jork (ang. City of New York, również New YorkNew York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Nowy Jork stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i powszechnie uważany jest za kulturalną stolicę świata. Położony na wybrzeżu Atlantyku, w północno–wschodniej części Stanów Zjednoczonych, Nowy Jork składa się z pięciu okręgów, określanych mianem boroughs: Bronksu, Brooklynu, Manhattanu, Queens, Staten Island.

Plik:Lower Manhattan from Staten Island Ferry Corrected Jan 2006.jpg

produkcja: FOX premiera:  04.10.2010 zakończenie: 31.01.2011

ocena: 4 / 10

ocena S: 6

plusy: Gilian oraz Tim Roth czyli Cal, ciekawy temat(mikro ekspresje Clintona bardzo dobre),

minusy: jeden ze słabszych seriali/sezonów ma to związek głównie z coraz nudniejszymi sprawami jakimi zajmuje się Cal oraz brakiem ciekawego wątku głównego, także pracownica Cala nie budują żadnej atmosfery

Główni bohaterowie:

Cal Lightman– naukowiec – behawiorysta. Specjalizuje się w dziedzinie rozszyfrowywania ludzkich kłamstw. Jest założycielem “Grupy Lightmana”. Dla swoich podwładnych jest surowy i zdystansowany. Ze swoją byłą żoną Zoe ma córkę Emily .

Gillian Foster – psycholog, współwłaścicielka “Grupy Lightmana”, jak również przyjaciółka samego Lightmana. Nie ma dzieci.

Eli Loker – podwładny Lightmana, opiekuje się laboratorium. Mówi to, co myśli i rzadko kłamie, sam nazywa to “radykalną szczerością”

Ria Torres  – podwładna Lightmana. Do grupy zostaje zwerbowana na początku pierwszego sezonu. Rozszyfrowywanie kłamstw przychodzi jej naturalnie. W pierwszym sezonie była związana, z pracownikiem Tajnych Służb (Karl Dupree).

Emily Lightman  – nastoletnia córka doktora Lightmana oraz jego byłej żony, Zoe Landau (Jennifer Beals).

odcinki (13) :

1. In the Red

2. The Royal We

3. Dirty Loyal

4. Double Blind

5. The Canary’s Song

6. Beyond Belief

7. Veronica

8. Smoked

9. Funhouse

10. Rebound

11. Saved

12. Gone

13. Killer App

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s