Wrath of the Titans

Posted: 23 grudnia, 2012 in 2012
Tagi: , ,

Wrath of the Titans / Gniew tytanów

opis fabuły: Między bogami a tytanami toczy się walka o władzę. Bogowie, bardzo osłabieni brakiem oddania ludzi, tracą panowanie nad uwięzionymi tytanami i ich okrutnym przywódcą, Chronosem, ojcem władających od wielu lat braci: Zeusa, Hadesa oraz Posejdona. Kiedy Hades oraz syn Zeusa, bóg Ares, porzucają lojalność i zawierają pakt z Chronosem, aby porwać Zeusa, Perseusz nie może powstrzymać się przed podążeniem za swym prawdziwym powołaniem. Tytani stają się coraz silniejsi, boskie siły Zeusa słabną, a na Ziemi rozpętuje się prawdziwe piekło. Z pomocą wojowniczej królowej Andromedy, syna Posejdona — półbóga Agenora oraz upadłego boga Hefajstosa – odważny Perseusz wyrusza na niebezpieczną wyprawę w głąb podziemi, aby uratować Zeusa, obalić tytanów i ocalić ludzkość.

czas akcji: 10 lat po wydarzeniach ze Starcia tytanów, mitologiczne czasy

miejsce akcji: mitologiczna Grecja

premiera: 28.03.2012 premiera PL: 30.03.2012 czas trwania: 99 min

produkcja: USA, Hiszpania

gatunek: fantasy, przygodowy

reżyser: Jonathan Liebesman

obsada:

Sam Worthington jako Perseusz (także Perseus; gr. Περσεύς Perseús, łac. Perseus) – w mitologii greckiej heros, syn królewny Danae i Zeusa, mąż Andromedy. Przodek Amfitriona, Alkmeny, Heraklesa, Eurysteusza. Pogromca Meduzy, tytana Atlasa, króla Serifos Polidektesa i nieświadomie własnego dziadka Akrizjosa. Założyciel Myken i Tirynsu. Po śmierci przeniesiony na sklepienie niebieskie jako gwiazdozbiór.

Perseus Wrath of the Titans (2012) Wallpaper

Ralph Fiennes jako Hades (w rzymskiej mitologii znany również jako Pluton) (gr. Ἅιδης, także Ἀίδης Aides – „niewidzialny”) – w mitologii greckiej bóg podziemnego świata zmarłych.

Liam Neeson jako Zeus (także Dzeus, stgr. Ζεύς Zeús, nowogr. Δίας Días, łac. Iupiter, Iuppiter) – w mitologii greckiejnajwyższy z bogów. Syn Kronosa i Rei.Był szóstym dzieckiem Reji i Kronosa. Brat Hestii, Demeter, Hery(również jej mąż),Posejdona i Hadesa. Władca błyskawic. Uosobienie najwyższej zasady rządzącej Wszechświatem. Władca wszystkich bogów i ludzi.Jego atrybutami były złote pioruny, orzeł i tarcza zwana egidą. Wychowały go nimfy górskie i koza Amaltea.

Danny Huston jako Posejdon (gr. Ποσειδῶν Poseidōn, łac. Neptunus) – w mitologii greckiej bóg mórz, trzęsień ziemi, żeglarzy, rybaków. Syn Kronosa i Rei, starszy brat Zeusa, Hadesa, Hery, Demeter i Hestii, mąż Amfitryty. Przedstawiany z trójzębem, (który był jego atrybutem) na rydwanie ciągniętym przez hippokampy, w towarzystwie trytonów, ichtiocentaurów. Był jednym z 12 bogów olimpijskich. Poświęcone mu zwierzęta to delfin i byk, a jego świętym drzewem była sosna. Jego rzymskim odpowiednikiem był Neptun.

Édgar Ramírez jako Ares (gr. Ἄρης Árēs, łac. Mars) – w mitologii greckiej bóg wojny, syn Zeusa i Hery. Jego odpowiednikiem w mitologii rzymskiej jest Mars. W astronomii identyfikowany z Baranem. Jeden z dwunastu bogów olimpijskich. W odróżnieniu od Ateny, która również jest greckim bóstwem wojny, nie patronuje on rzemiosłu wojennemu i sprawiedliwej walce, ale nikczemnościom związanym z wojną: konfliktowi, zniszczeniu i okrucieństwu. Jest patronem m.in. szpiegów, katów i bezwzględnych dowódców. Pozytywnym jednak aspektem był fakt, że to Ares nauczył ludzkość bezinteresownego bohaterstwa.

Bill Nighy jako Hefajstos (gr. Ἥφαιστος Hephaistos) – w mitologii greckiej bóg ognia, kowali i złotników. Hefajstos był synem Zeusa iHery. Opiekun rękodzielników. W mitologii rzymskiej jego odpowiednikiem jest Wulkan.

Toby Kebbell jako Agenor (gr. Ἀγήνωρ Agēnōr, łac. Agenor) – w mitologii greckiej król Fenicji. Był synem Posejdona i Libii oraz bliźniaczym bratem Belosa.

Rosamund Pike jako Andromeda (gr. Ἀνδρομέδα Androméda, Ἀνδρομέδη Andromédē, łac. Andromeda) – w mitologii greckiej królewna etiopska.

ważne nagrody: nie tym razem..

ocena: 3 / 10

plusy: ładny film, nic więcej

minusy: scenariusz a raczej jego brak jak i jakiegoś(jakiegokolwiek) pomysłu na ten film, dialogi bardzo słabe, aktorstwo też poniżej akceptowalnego poziomu,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s