Labirynth

Posted: 4 września, 2012 in Seriale - poczekalnia

Labirynth”

produkcja: Sat 1 (Germany)Channel 4 (UK)M6 (France)Cuatro (Spain)ORF (Austria) sezony: miniserial

Przygodowa opowieść o odwadze, zdradzie i przeznaczeniu, rozgrywająca się w średniowiecznym i współczesnym Carcassonne.

Lipiec 1209: Alaïs, 17-letnia mieszkanka Carcassonne, otrzymuje od ojca jedną z trzech tajemniczych ksiąg, w których – według niego – zawarty jest sekret prawdziwego Graala. Chociaż dziewczyna nie potrafi zrozumieć dziwnych słów i symboli ukrytych w manuskrypcie, wie i czuje, że jej przeznaczeniem jest ochrona księgi. Wymagać to będzie od niej poświęcenia i wiary, by dochować tajemnicy o Trylogii Labiryntu. Sekret ów sięga daleko w przeszłość, na pustynie Starożytnego Egiptu sprzed tysięcy lat…

Lipiec 2005: 30-letnia dr Alice Tanner natknęła się na dwa szkielety podczas archeologicznych wykopalisk na wzgórzach poza murami Carcassonne. Wewnątrz ukrytego grobowca, w którym spoczywają rozpadające się kości, Alice doświadcza przejmującego uczucia, że stało się tu coś złego, jak również rosnącej pewności, że – jakkolwiek wydaje się to niemożliwe – potrafi w jakiś sposób zrozumieć tajemnicze, starożytne słowa wyryte na skalnej ścianie.

Zbyt późno Alice zdaje sobie sprawę, że trafiła w sam środek niebezpiecznej przygody i serii zdarzeń, nad którymi nie umie zapanować i że jej los jest bezwzględnie związany z doświadczeniami Katarów sprzed 800 lat. (z hatak.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s