Hatfields and McCoys

Posted: 4 czerwca, 2012 in Miniseriale
Tagi:

Hatfields and McCoys

opis fabuły: Saga Hatfieldów i McCoyów rozpoczyna się od Anse Hatfielda (Kevin Costner) i Randala McCoya. Są oni bliskimi przyjaciółmi i towarzyszami broni podczas wojny secesyjnej. W trakcie trwania wojny wracają do domów, które ze sobą sąsiadują – Hatfield w Wirginii Zachodniej, a McCoy po drugiej stronie rzeki Tug w Kentucky. Narastające spięcia, nieporozumienia i wrogość niebawem przerodziły się w krwawą wojnę pomiędzy dwiema rodzinami. Gdy konflikt się nasilał, przyjaciele, sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy dołączali do walki, doprowadzając do wojny domowej pomiędzy dwoma Stanami.

czas akcji: 1863 – 1914

miejsce akcji: zachodnie stoki Appalachów, pogranicze Zachodniej Wirginii i Kentucky.

produkcja: HISTORY, premiera: 28.05.2012, miniserial

ocena 10 / 10

plusy: rewelacyjna, autentyczna historia, która ma swoje miejsce w amerykańskiej popkulturze, świetne aktorstwo połączone z twardymi charakterami historycznych postaci tworzą wybitną mieszankę, nagrody Emmy się posypią. Zdjęcia, charakteryzacje, kostiumy jak przystało na stacje HISTORY idealnie pasują do epoki.

minusy: nie tym razem.

Hatfields:

William Anderson „Devil Anse” Hatfield – głowa rodziny, konfederata, „okopowy” przyjaciel Randalla, a zarazem dezerter z armii, lokalny przedsiębiorca, prowadzący swój biznes twardą ręką.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

Jim Vance – wuj Anse’a i jego prawa ręka, brutalny a zarazem bardzo oddany członek rodziny, podczas wojny zabija w wyniku sprzeczki Harmona McCoy’a, brata Randall’a, a później bezpośrednio odpowiedzialny za sylwestrową masakrę w 1888. Zabity przez Złego Franka.

Johnson  „Johnse” Hatfield – najstarszy syn Anse’a, ojciec dziecka Roseanna McCoy z którą nie zdecydował się ożenić, a następnie poslubił jej kuzynkę Nancy, postać tragiczna.

Hatfields & McCoys

Judge Valentine „Wall” Hatfield – brat Anse’a, a także sędzia pokoju w Zachodniej Wirginii, głos rozsądku i umiarkowania w rodzinie Hatfield.

Hatfields & McCoys

Levicy Hatfield – żona Anse’a i naturalnie matka jego dzieci.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

Ellison „Cotton Top” Mounts – niepełnosprawny umysłowo syn Ellisona, brata Anse’a a zarazem bratanek Diabła. Podczas sylwestrowej masakry zabił córkę Randalla, wzięty do niewoli podczas bitwy o Grapevine Creek i powieszony wyrokiem sądu w Kentucky.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

William „Cap” Hatfield – syn Diabła, podczas wypadku w młodości utracił oko, świetny strzelec, oddany ojcu a zarazem sprawie rodzinny.

Ellison Hatfield – brat Diabła, ojciec Cotton Topa, zabity podczas niewinnej bójki podczas wyborów w 1882 w Kentucky przez synów Randalla (Torberta, Pharmera i Buda).

McCoys:

Randolph „Randall” McCoy – konfederata, a także jeniec wojenny, wojna odcisnęła na nim znacznie większe piętno niż na Anse’a z którym służył a którego dezercja było ciosem dla Randalla. Ojciec siódemki dzieci i lokalny przywódca klanu McCoy’ów.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

Nancy McCoy – córka Harmona, siostrzenica Randalla, przez krótki okres żona Johnse’go, a później żona Złego Franka, na swój sposób bardzo oddana sprawie rodziny.

„Bad” Frank Phillips – samozwańczy szeryf z Kentucky, w przeszłości mający prywatne zatargi z Hatfieldami, w imieniu rodziny McCoyów prowadzi brutalną kampannie przeciwko Hatfieldom. Zabity przez swojego zastępce Ransom’a Bray’a.

Hatfields & McCoys Movie Poster

Roseanna McCoy – córka Randalla, zakochana w Johse’m ucieka z nim na drugi brzeg rzeki Tug. Stamtąd też musi uciekać, jednocześnie ratując swojemu oblubieńcowi życie. Ostatecznie rodzi mu dziecko.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

Perry Cline – bratanek Randalla, prawnik, w latach 60 traci sporą część swojego majątku na rzecz Anse’a w wyniku obopólnych oszustw. Mimo niewielkiej odwagi na swój sposób prowadzi walkę u boku Randalla.

Sally McCoy – Żona Randalla i jego wierna towarzyska życia.

Tolbert McCoy – Najstarszy syn Randalla, jeden z zabójców Ellison’a za co wraz z braćmi Pharmerem i Budem zostają rozstrzelani.

Ransom Bray – zastępca Złego Franka, a później i jego zabójca, bierze czynny udział w całej kampanii roku 1888.

Extra Large Movie Poster Image for Hatfields & McCoys

odcinki : 3 (bez tytułów, part 1,2 & 3, emisja 28, 29, 30, 05.2012)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s