The Unit I

Posted: 24 marca, 2012 in The Unit
Tagi:

The Unit (Jednostka) S01

Opis fabuły: Amerykański serial akcji. Opowiada o pracy Delta Force, czyli najbardziej elitarnego oddziału komandosów armii USA. Serial bardzo realistycznie opisuje zarówno akcje Delta Force, jak i skomplikowane życie rodzinne żołnierzy jednostki, która oficjalnie nie istnieje. (z hatak.pl)

Czas akcji: teraźniejszość

Miejsce akcji: Ft. Bragg (Karolina Płn.), akcje na całym świecie(więcej przy opisie odcinków)

produkcja: CBS premiera: 07.03.2006 kontynuacja: 2 sezon (jesień 2006)

ocena: 9 – jeden z moich ulubionych seriali, w którym mamy styczność z starannie odwzorowanymi specjalnymi operacjami Delta Force przeprowadzanymi na całym świecie. Budzi respekt praca kamery, montaż z pola walki a także bardzo ciekawe scenariusze poszczególnych odcinków w sferze wojskowo-konspiracyjnej. Wątpliwości moje budzi aspekt familijny, przedstawiający wątki rodzinne Jednostki, które niestety zostało napisane zbyt banalnie.

Alpha Team (callsign: Anaconda/Buckboard):

Sergeant Major Jonas Blane (callsign: Snake Docktor)

Master Sergeant Mack Gerhhardt (callsign: Dirt Diver)

MacDonald Gerhardt.jpg

Sergeant First Class Bob Brown (callsign: Whipporwill / Cool Breeze)

Sergeant First Class Charles Grey (callsign: Betty Blue)

CharlesGreyTheUnit.jpg

Sergeant First Class Hector Williams (callsign: Hammerhead)

HectorWilliams.jpg

Dowódca Jednostki:

Brigadier General Thomas Ryan (callsign: Dog Patch 06)

ColTomRyan.jpg

odcinki (13):

1. First Responders – [Afganistan/prow. Nangahar] we wprowadzeniu jednostka namierza cel dla ataku lotniczego(za pomocą „inteligentnej bomby. A następnie na lotnisku [Wyndlam/Idaho/USA] Jonas Blane i Bob Brown wraz z Rangersami odbijają samolot przejęty wcześniej przez arabskich terrorystów.

2. Stress – [Równina Serengeti/Tanzania] Drużyna przejmuje dane z satelity szpiegowskiego a następnie pojmuje handlarza bronią/terrorystę poszukiwanego w USA. Ten jednak ucieka wyskakując z samolotu.

3. 200th Hour – [Medan/Indonezia] Jonas jest odpowiedzialny za ewakuacje kilkunastu katolik z pogrążonej wojną domową/religijną wysepki należącej do Indonezji. W tym czasie pozostała część ekipy trenuje w ośrodku.

4. True Believers – [Los Angeles/Kalifornia/USA] Ekipa jest odpowiedzialna za ochronę meksykańskiego ministra ds. narkotyków podczas spotkań z DEA, który znajduje się na celowników meksykańskich karteli narkotykowych.

5. Non Permissive Environment – [Walencja/Hiszpania] Zespół dokonuje zamachu na terrorystę hinduskiego pochodzenia, mimo wycofania się Hiszpanii z wcześniejszej autoryzacji tego przedsięwzięcia.Cała piątka musi na własną rękę uciec z Hiszpanii.

6. Security – [Washington/USA] Jednostka jest odpowiedzialna za zorganizowanie podsłuchu podczas wizyty amerykańskich dyplomatów w irańskiej ambasadzie.

7. Dedication -[Afganistan] Helikopter z Team Bravo zostaje zestrzelony nad Afganistanem team Alpha zostaje wysłany w celu ewakuacji Teamu Bravo.

8. SERE – [SERE Camp/USA] Zespół przebywa na misji treningowej, imitacji obozu jenieckiego, gdzie następuje próba złąmania poszczególnych członków Jednostki.

9. Eating the Young – [Rio de Janeiro/Brazylia] Jednostka jest odpowiedzialna za przejecie wyrzutni Stinger i systemów SAM jakie są w posiadanie brazylijskiego kartelu z Rio.

10. Unannounced – [Tigrinea/Wsch. Afryka] W nieistniejącym afrykańskim kraju Bob jest odpowiedzialny za szkolenie ochrony demokratycznego prezydenta a następnie za ochronę amerykańskiej tajnej misji dyplomatycznej.

11. Exposure – [Pinogana/Panama’99] W odcinku wspominana jest misja z Panamy z roku 1999 gdzie Jonas trenował rządowe jednostki do walki z partyzantami.

12. Morale, Welfare and Recreation – [Atlanta/Georgia/USA] Ekipa rozmontowuje bombę(podejrzana o mającą ładunek nuklearny) podłożoną w centrum Atlanty a centrali banku Walcott. W role sapera wciela się Charles Grey.

13. The Wall – [pogranicze serbsko/bośniackie] – Ekipa zostaje wysłana w celu porwania/zlikwidowania lidera miejscowych separatystów z którym nie radzą sobie miejscowe siły międzynarodowe pod przywództwem Francuzów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s