Dexter VI

Posted: 23 marca, 2012 in Dexter
Tagi:

Dexter S06

Opis fabuły (sezon 6.): Motywem przewodnim 6. tego sezonu jest pościg za The DoomsDay Killer, mordercą którego zbrodnie zostają przedstawione w formacie scen z Apokalipsy św. Jana. Duże zmiany zachodzą również w wydziale zabójstw. LaGuerta zostaje porucznikiem i odchodzi z wydziału, w jej miejsce awansowana zostaje Debra, a pominięty w awansie zostaje Angel. Pojawia się też nowy detektyw Mike Anderson z Chicago oraz nowa inspiracja dla Dextera czyli Brat Sam.

czas akcji: teraźniejszość

miejsce akcji: Miami

produkcja: SHOWTIME premiera: 02.10.2011 kontynuacja: jesień 2012

ocena(sezon 6.): 8,5 – bardzo dobry sezon zakończony kolejnym już świetnym zakończeniem. Ciekawy przeciwnik, świetne malownicze ujęcia miejsc zbrodni  oraz intrygi w wydziale zabójstw powodują, że po raz kolejny od Dextera nie sposób się oderwać. Doskonały sezon ma rysę, umizgi między Debrą a Dexterem.

 

Główne postacie:

Dexter „Dex” Morgan – główny bohater a zarazem narrator serialu. Dexter jest pracownikiem laboratorium kryminalistycznego oraz ekspertem analizującym ślady krwi w Miami Metro Police Department prowadzacym drugie życie jako seryjny morderca. Po śmierci Rity Astor i Cody wyjeżdżają a Dexter zajmuje się wychowaniem Harrisona.

Debra Morgan – młodsza (przybrana) siostra Dextera. Sierżant w Miami Metro Police Department’s Homicide Division obejmujący bezpośrednie dowodzenie wydziałem w miejsce LaGuerty. Jest biologiczną córką legendy policji z Miami Harrego Morgana który zainspirował ją do pracy w policji.

Joey Quinn – detektyw w Miami Metro Police Department’s Homicide Division a także partner Debry, miewający problemy z prawem, nałogami i przełożonymi.

Angel Batista – sierżanta oraz główny śledczy w Miami Metro Police Department’s Homicide Division.

Maria LaGuerta – porucznik, kubańskiego pochodzenia w szóstym sezonie odchodzi z  Homicide Division na wyższe stanowisko w Miami Metro PD.

Lt. Maria Laguerta photo

Vince Masuka – główny laborant i najbliższy współpracownik dexter’a w Miami Metro Police.

Harry Morgan – ojciec Debry oraz przybrany ojciec Dextera. W przeszłości bardzo szanowny oficer Miami Metro PD. Postać nie żyjąca, pojawiająca się w duchowych rozmowach z Dexterem.

Jamie Batista – siostra Angela zatrudniona u Dexter’a jako niańka Harrisona.

Mike Anderson – nowy detektyw w wydziale zabójstw zatrudniony po awansie Debry na porucznika.

Profesor Gellar – były profesor studiów religijnych na Uniwersytecie w Tallahassee. Jego praca naukowe, stają sie inspiracją dla The DoomsDayKiller.

Brother Sam – były przestępca a obecnie prowadzący myjnie i warsztaty samochodowe, zatrudniając w nich byłych skazańców przyjaciel Dextera.

Główny zły: The DoomsDay Killer (aka DDK) alias Travis Marshall – poszukiwacz artefaktów, profesjonalny introligator specjalizujący się w odnawianiu starych egzemplarzy Bibli. jego mentorem jest Profesor Gellar którego nauki zaczyna stosować w życiu w oczekiwaniu na Apokalipsę.

Colin Hanks as Travis Marshall

odcinki (12):

1. Those Kinds of Things / Te rzeczy

2. Once Upon a Time / Dawno, dawno temu

3. Smokey and the Bandit / Mistrz kierownicy ucieka

4. A Horse of a Different Color / Zupełna inna sprawa

5. The Angel of Death / Anioł śmierci

6. Just Let Go / Po prostu odpuść

7. Nebraska / Nebraska

8. Sins of Omission / Grzech zaniechania

9. Get Gellar / Dorwać Gellara

10. Ricochet Rabbit / Króliczek

11. Talk to the Hand / Gadaj zdró

12. This is the Way the World Ends / W ten sposób skończy się świat

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s