Dexter III

Posted: 21 marca, 2012 in Dexter
Tagi:

Dexter S03

Opis fabuły (sezon 3.):   Po pokonaniu najmroczniejszych demonów i rozwiązaniu problemów z FBI, Dexter ma nowe podejście do życia. Wszystko za sprawą kolejnej zbrodni, która stawia go przed obliczem potężnego i wpływowego prokuratora generalnego w Miami. Życie rodzinne Dextera nabiera nowego wymiary gdy okazuje się, że Rita jest w ciąży. Życie Miami Metro PD skupia się na nowym przestępcy który został ochrzczony mianem „The Skinner”.

czas akcji: teraźniejszość

miejsce akcji: Miami

produkcja: SHOWTIME premiera: 28.09.2008 kontynuacja: jesień 2009

ocena(sezon 3.): 7 – bardzo nierówny sezon, początek bardzo słaby, akcja się wlecze w rytmie południowej sjesty. Akcja skupia się na międzyludzkich więzach Dextera z pierwszym przyjaciele w jego życiu oraz z jego narzeczoną. Również aspekt eutanazji nie budzi we mnie zachwytu. Najsłabszą strona jest jednakże, główny zły czyli The Skinner który nie budzi takich emocji jak poprzednicy a i finezją, motywacją nie nadrabia. Sezon ratują trzy ostatnie odcinki, gdzie układanka o dziwo składa się w całość, która iskrzy od emocji.

 

Główne postacie:

Dexter „Dex” Morgan – główny bohater a zarazem narrator serialu. Dexter jest pracownikiem laboratorium kryminalistycznego oraz ekspertem analizującym ślady krwi w Miami Metro Police Department prowadzacym drugie życie jako seryjny morderca.

Debra Morgan – młodsza (przybrana) siostra Dextera. Funkcjonariuszka Miami Metro Police Department’s Homicide Division w trzecim sezonie prowadzi śledztwo w sprawie The Skinnera. Jest biologiczną córką legendy policji z Miami Harrego Morgana który zainspirował ją do pracy w policji.

Rita Bennett – dziewczyna Dextera, matka dwójki dzieci (Astor i Cody) do której w trzecim sezonie się wprowadza na stałe oraz informuje Dextera o tym, że jest w ciąży. Ostatecznie staje się żoną Dextera po ślubie który odbywa się na koniec sezonu.

Angel Batista -awansowany w miejsce Doakes’a na sierżanta oraz główny śledczy w Miami Metro Police Department’s Homicide Division.

Maria LaGuerta – porucznik, kubańskiego pochodzenia szefowa w Miami Metro Police Department’s Homicide Division.

Lt. Maria Laguerta photo

Vince Masuka – główny laborant i najbliższy współpracownik dexter’a w Miami Metro Police.

Harry Morgan – ojciec Debry oraz przybrany ojciec Dextera. W przeszłości bardzo szanowny oficer Miami Metro PD. Postać nie żyjąca, pojawiająca się w duchowych rozmowach z Dexterem.

Miguel Prado – kubańskiego pochodzenia asystent prokuratora stanowego, brat lokalnego szeryfa a zarazem bliski znajomy porucznik LaGuerty. Szybko staje się najlepszych przyjacielem Dextera.

Joey Quinn – detektyw z wydziału narkotykowego, który rozpoczyna pracę w wydziale zabójstw i staje się partnerem Debry

Anton Briggs – gitarzysta, palacz trawki, jednocześnie tajny (niezarejstrowany) informator detektywa Quinna. Z czasem zaczyna spotykać się z Debrą.

a to fotka ze ślubu Dextera:

Główny zły: The Skinner czyli Jorge Orozco alias George Washington King – niepozorny ogrodnik, przycinacz palm który za pomocą swojego sprzętu oraz umiejętności zdobytych w hikaraguańskiej armii poszukuje Freebo przysparza co raz to nowych zmartwień ekipie z Miami Metro PD.

odcinki (12):

1. Our Father / Nasz ojciec

2. Finding Freebo / Szukając Freebo

3. The Lion Sleeps Tonight / Lew dziś śpi

4. All in the Family / Wszystko zostaje w rodzinie.

5. Turning Biminese / Rejs na Bimini

6. Si Se Puede / Zróbmy to razem

7. Easy as Pie / Najlepsze ciastko na świecie

8. The Damage a Man Can Do / Zło, któe człowiek czyni

9. About Last Night / Wczorajsza noc

10. Go Your Own Way / Idź własną drogą

11. I Had a Dream / Przebudzenie

12. Do You Take Dexter Morgan? / Czy bierzesz Dextera Morgana?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s