Dexter I

Posted: 20 marca, 2012 in Dexter
Tagi:

Dexter S01

Opis fabuły (sezon 1.): Dexter, tytułowy główny bohater serialu, laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, nocą seryjny zabójca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Adoptowany przez policjanta Harry’ego i nauczony przez niego KODEKSU, Dexter musi zmierzyć się z życiem swoim i innych, by poznać swoje przeznaczenie. Pewnego dnia w jego życie wkrada się morderca z ciężarówki-chłodni (nazwany tak przez policję – ICE TRUCK KILLER), który wzbudza w nim podziw – okalecza on swe ofiary w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że zabójca wie wiele o życiu Dextera i o jego sekrecie. (z wiki.pl).

czas akcji: teraźniejszość

miejsce akcji: Miami

produkcja: SHOWTIME premiera: 01.10.2006 kontynuacja: jesień 2007

ocena(sezon 1.): 8 – Niebanalny serial z głównym bohaterem którego nie sposób nie lubić mimo nocnych zainteresowań. Siła serialu są również świetnie narysowani współpracownicy Dextera oraz dobra linia fabularna z bardzo ciekawym przeciwnikiem Ice Truck Killerem w roli głównego złego i jeszcze lepszym zakończeniem. Serial ma swój klimat dzięki miastu w jakim się odbywa czyli Miami, scenarzyści czerpią garściami z kolorytu tej metropolii. Język hiszpański miesza się z angielskim, bohaterowie maja korzenie latynoskie, a z takim potencjałem jakie ma to miasto nie trudno o piękne ujęcia. Godny polecenia początek niezwykłej sagi.

 

Główne postacie:

Dexter „Dex” Morgan (ur. Moser) – główny bohater a zarazem narrator serialu. Dexter jest pracownikiem laboratorium kryminalistycznego oraz ekspertem analizującym ślady krwi w Miami Metro Police Department prowadzacym drugie życie jako seryjny morderca.

Dexter Morgan

Debra Morgan – młodsza (przybrana) siostra Dextera. Pracuje w obyczajówce MiamiMetroPD a z początkiem pierwszego sezonu zostaje przeniesiona do wydziału zabójstw. jest biologiczną córką legendy policji z Miami Harrego Morgana który zainspirował ją do pracy w policji.

Rita Bennett – dziewczyna Dextera, matka dwójki dzieci (Astor i Cody) których ojciec Paul przebywa w więzieniu z powodu przemocy domowej jaka stosował wobec Rity.

Angel Batista – detektyw latynoskiego pochodzenia w Miami Metro Police Department’s Homicide Division.

Maria LaGuerta – porucznik, kubańskiego pochodzenia szefowa w Miami Metro Police Department’s Homicide Division.

Vince Masuka – główny laborant i najbliższy współpracownik dexter’a w Miami Metro Police.

James Doakes – sierżant i główny śledczy w Miami Metro PD’s Homicide.

Harry Morgan – ojciec Debry oraz przybrany ojciec Dextera. W przeszłości bardzo szanowny oficer Miami Metro PD. Postać nie żyjąca, pojawiająca się w duchowych rozmowach z Dexterem.

Główny Zły: Brian Moser (alias Rudy Cooper, a także The Ice Truck Killer) – biologiczny starszy brat Dexter, narzeczony Debry a także główny przeciwnik w pierwszym sezonie. Aby przyciągnąć uwagę Dextera z ciał ofiar usuwa krew, porcjuje a następnie podrzuca w miejscach które odnalazł w albumie Dextera z dzieciństwa.

odcinki (12):

1. Dexter / Dexter

2. Crocidile / Krokodyl

3. Popping Cherry / Dalszy ciąg Cherry

4. Let’s Give the Boy a Hand / Podajmu chłopcu dłoń

5. Love American Style / W amerykańskim stylu

6. Return to Sender / Zwrot do nadawcy

7. Circle of Friends / Krąg przyjaciół

8. Shrink Wrap / Terapia

9. Father Knows Best / Ojciec wie lepiej

10. Seeing Red / Studium w szkarłacie

11. Truth Be Told / Wyznanie prawdy

12. Born Free / Wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s