Terra Nova

Posted: 13 marca, 2012 in Terra Nova
Tagi:

Terra Nova

Opis fabuły:  Bohaterami serialu jest zwykła rodzina, która wyrusza w niesamowitą podróż w czasie do prehistorycznej Ziemi. Wszystko w ramach wielkiego eksperymentu, który ma uratować ludzką rasę. W 2149 roku Ziemia jest przeludniona i zniszczona. Ludzkość wie, że nie można odwrócić szkód, więc naukowcy tworzą portal do prehistorycznej Ziemi, by tam stworzyć ludzką kolonię zwaną Terra Nova. (z hatak.pl)

czas akcji: 2149 / 85mln lat temu

miejsce akcji: Terra Nova zainspirowana Ziemią z okresu Kredy

produkcja: FOX premiera: 26.09.2011 zakończenie: 19.12.2011(planowany był sezon 2. decyzją stacji FOX nie będzie produkowany)

ocena: 5/10 – serial wygląda świetnie, efekty, biosfera robi wrażenie, lecz koncepcja serialu po 4. odcinku ulega diametralnej zmianie i zamiast survival thriller mamy kino familijny. Niestety fabuła jest za słaba jak na koszty produkcji, a szkoda bo pomysł choć niezbyt oryginalny z wykorzystaniem obecnej techniki rokował bardzo dobrze.

Główne postacie:

James „Jim” Shannon (z rodziną: żoną Dr. Elisabeth Shannon, synem Joshem, córkami Maddy i Zoe). Rodzina wokół której zbudowany jest cały serial. Jim jest byłym policjantem z Chicago który za złamanie prawa do posiadania jedynie dwóch dzieci(i agresje na urzędników), spędza ostatnie 4 lata w więzieniu, dołącza do żony, uznanej lekarki, na kilka chwilę przed wejściem w portal przenoszący do Terra Nova.

Commander Nathaniel Taylor – pionier, odkrywca Terra Nova, spędził na niej 118 dni w samotności, obecny przywódca kolonii.

(na zdjęciu z zastępczynią, Lieutenant Alicia „Wash” Washington)

Mira – przywódczyni „Szóstkowych” żyjących poza „Terra Nova” ludzi z 6 pielgrzymki, będących w stałym konflikcie z kolonia.

odcinki (13):

1. Genesis part 1.

2. Genesis part 2.

3. Instinct

4. What Remains

5. The Runaway

6. Bylaw

7. Nightfall

8. Proof

9. Vs.

10. Now You See Me

11. Within

12. Occupation

13. Resistance

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s